Programm

Kõik üritused on tasuta!

8. oktoober - ettevõtluspäev Hotel Viru konverentsi-keskuses (Viru väljak 4, Tallinn)

Korraldaja
Maksu- ja Tolliamet
Sisu

Maksu- ja tolliameti mugav ja uuenduslik e-teenus annab ettevõtjale ülevaate, kas tema maksuasjad on korras. Teenus põhineb ettevõtte esitatud andmete regulaarsel analüüsil, mis võimaldab ettevõtjal näha end läbi maksuhalduri pilgu. Uus teenus on e-MTAs kättesaadav alates selle aasta oktoobrist.

Esinejad

Kaili Veiksaar,  MTA avalike teenuste valdkonna teenusejuht

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Duetto saal
Korraldaja
NewCo Helsinki, Helsingi linn
Sisu

Soome vastu on endiselt huvi suur, kuid teadmisi on üllatavalt vähe. Lisaks palgatööle ja ettevõtte asutamisele võib näiteks osta ka toimiva ettevõtte. Seminar on eesti keeles.

Esinejad

Hannu Arhinmäki, Soome saatkonna majandusnõunik; Monika Põldkivi, koristusfirma Sivex Oy kaasasutaja ja -omanik, Vantaa aasta ettevõtja 2005; Johanna Vironmäki, raamatupidamis- ja finantsteenuste ettevõtte Tuokko OÜ tegevjuht, Soome-Eesti Kaubanduskoja FECC juhatuse liige; Valdar Liive, NewCo Helsinki ettevõtlusnõustaja ja Eesti-Soome majanduskoostöö edendaja.

Sihtgrupp
Soomest huvitatud ettevõtlikud inimesed ja ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Bolero 2 saal
Korraldaja
Tallinna Tehnikakõrgkool
Sisu

Tulevikku vaatav insener jagab oma kogemust kuidas ta igapäevaselt inseneri elukutset populariseerib, teeb ettevõtjatega ja koolidega koostööd, et õpilased leiaksid ja huvituksid inseneeria valdkonnast. Kui sa pole kuulnud projektist „100 sammu inseneeriast“ siis see on õige koht kuhu tulla.

Esinejad

Anneli Ramjalg
Tallinna Tehnikakõrgkooli lektor, Eesti Ehitusinseneride Liidu liige.
"100 sammu inseneerias" idee autor ja eestvedaja. MTÜ Inseneeria Kool looja

Sihtgrupp
Koolinoored ja ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Allegro saal
Korraldaja
MOST Ärikool OÜ
Sisu

Социальные сети стремительно ворвались в нашу жизнь и развиваются с каждым днем. Все больше предпринимателей используют их для своего имиджа и даже продаж.


Наряду с таким активным ростом появилось новое направление — SMM — Social Media Marketing, дав также новую профессию будущего — менеджер социальных сетей.

Esinejad

Карина Кюппас


Ведущий лектор Школы бизнеса MOST  и руководитель филиала медиа агентства MOST. Руководит курортно-оздоровительным учреждением в Эстонии AS Narva-Jõesuu  sanatoorium уже 10 лет.


Краткая характеристика: • В индустрии гостеприимства и гостиничного бизнеса с 2000 года. ●Опыт работы в области управления гостиницами и ресторанами. ●Успешно справлялась c задачей вывода организаций из кризиса. ●Является экспертом по управлению персоналом и организацией. ●Консультирует предпринимателей, принимает участие в создании бизнес-планов, которые успешно реализуются в жизни. ●Предпочитает быстрые и действенные решения, которые дают результат. ●Постоянно стремится к профессиональному развитию.Более 12 лет занимается организацией маркетинговой деятельности.

  Последние несколько лет успешно занимается маркетингом в социальных сетях (SMM). Организатор и руководитель проекта PROLIFE – «мы не делаем людей лучше, мы помогаем им найти самую короткую дорогу к лучшему Я» www.prolife.ee .


  Сама про себя – «Иди вперёд и оказывайся впереди».Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Valuutabaaris
Korraldaja
Marketingi Instituut
Sisu

Turunduses on palju trende ning iga ettevõte peab leidma enda jaoks sobivaimad. Toome kuulajateni 5 märkimisväärset uut trendi turunduses, mida praegu kõrva taha panna ja kohe kasutama hakata. Need on ühtlasi ka trendid, mis kõnetasid Eesti ettevõtteid enim rahvusvahelisel turunduskonverentsil Tallinn Marketing Week 2019.
Lisaks paneme seminaril „kuumale toolile“ ühe ettevõtja.

Esinejad

Anu-Mall Naarits on Eesti üks tuntumaid turunduskoolitajaid ja turunduskonsultante, kellel on turunduskogemust üle 15 aasta. Ta on juhtinud turundus- ja müügimeeskondi Baltikas, Radiolinjas (praegune Elisa), Eesti Kindlustuses (praegune If Kindlustus) ning viinud läbi sadu erinevaid turunduskampaaniad ja võitnud muu hulgas Turundusteo auhinna 2012 aastal Lennusadama avamisturunduse eest, olnud turundusteo finaalis 2011 aastal Ekspordirevolutsiooni turunduskampaaniaga, mis tehti koostöös EAS-iga. Anu on Tallinn Marketing Weeki peakorraldaja.

Sihtgrupp
Turundushuvilised, turundajad, alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Grande 3 saal
Korraldaja
KredEx Krediidikindlustus AS
Sisu

Millega peab arvestama nii eksporti alustav kui ka juba kogenud eksportiv ettevõte? Kuidas tagada kindlustunne, et „oma raha“ partnerilt ikkagi kätte saada? Kas eksport Põhjamaadesse = alati kindel raha?

Esinejad

Rauno Mürk, KredEx Krediidikindlustuse juhatuse liige

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad eksoportivad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Bolero 1 saal
Korraldaja
Lõhnaturundus OÜ
Sisu

Ideede elluviimine – isiklik kogemus ja näited elust enesest. Lõhnaturundus - efektiivne müügi- ja turundusvõte ning võimalus luua eesmärgipäraselt töötavad meeskonnad.

Esinejad

Inna Sidoruk – lõhnaspetsialist, ettevõtte Lõhnaturundus OÜ ja Eesti Lõhnaspetsialistide Liidu asutaja, kaubamärgi Lõhnakas looja, Eesti Aroomteraapia Ühingu esindaja. Eesti lõhna loomise projekti peatoetaja. Kaitses 2015. aastal Tartu Ülikoolis magistritöö lõhnaturundusest, mis on esimene teaduslik käsitlus selles valdkonnas Eestis. Lõhnaturundus OÜ on käesoleval sügisel unikaalse kultuurisündmuse, tantsulavastus „Oranž“, koostööpartner. Esietendus on planeeritud 2019. aasta septembrisse Tartusse, millele järgnevad etendused Tallinnas, Viljandis ja mujal Eestis ning 2020. aastast alates rahvusvahelistel flamenkofestivalidel.

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad, turundusjuhid
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Andante 1+2 saal
Korraldaja
Töötukassa
Sisu

Töötoas keskendume järgmistele teemadele:
- kohalaolu ehk teadveloleku olemus
- mida annab teadvelolek ettevõtjale?
- praktilised harjutused isikliku kogemuse saamiseks

Esinejad

Pille Pesti - psühholoog, karjäärinõustaja ja joogaõpetaja

Sihtgrupp
Kõigile teemast huvitunutele
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Forte saal
Korraldaja
Tallinna Ettevõtlusamet
Sisu

Mis on eduka ettevõtmise saladus? Kas olulisem on suur idee või suur meeskond? Kas ka väike võib olla suur või saada suureks? Showelementidega rikastatud edulugude seminaril uurib moderaator Urmas Vaino Eesti tublidelt ettevõtjatelt, mis siis tegelikult on oluline. Toome Teie ette kuus väikeettevõtjat, kes on valmis jagama oma lugu. Saame teada, kuidas ja miks neist said ettevõtjad, milliseid samme nad selleks on pidanud astuma, mis on sellel teel olnud kõige raskem ning mis on positiivselt üllatanud.

Esinejad

Edulugude seminaril astuvad Teie ette: • Karl Saluveer-  Groveneer OÜ Groveneer toodab innovaatilist naturaalsest väärispuidust seinakattematerjali, mis võitis rahvusvahelise disainiauhinna Red Dot. Selle ülikiiresti paigaldatava “tõmba-ja-kleebi” kinnitusega naturaalsest väärispuidust seinakattematerjal sünniloo toob meieni Groveneeri co-founder ja brändijuht Karl Saluveer.

 • Alver Kivirüüt - Disctroyer OÜ Disctroyer toodab esimesi Eestis välja arendatud discgolfi kettaid, mis omavad ka rahvusvahelise discgolfi assotsiatsiooni sertifikaate. Kuuleme, kuidas discgolfiharrastajad otsustasid hakata tootma discgolfikettaid.

 • Maria Tammeorg - Mammu Couture Mammu Couture tõeliselt naiselikud kleidid on tuntud just oma glamuuri – pärlite, tikandite, uhkete volangide, tülli ja sametiste detailide poolest.  Oma loo räägib Mammu Couture looja, kes ei julgenud isegi unistada, et temast võiks saada moedisainer.

 • Kriss Eglite - New Vintage by Kriss Kriss Eglite on Eesti esimene Kuldnõela nominendist ehtedisainer. 2011. aastal alguse saanud kodumaine NVbyK loob inspireerivaid ehteid, mis julgustavad naisi suurelt mõtlema, julgelt tegutsema ning elama täiel rinnal. NVbyK usub, et iga naise unikaalsus on väärt tähistamist ning esile tõstmist.

 • Peeter Pihel  - Fotografiska Restoran Säästliku toiduvalmistamise kirgliku eestvedaja, tippkokk Peeter Piheli eesmärgiks oli luua Fotokunstikeskusesse Fotografiska inspireeriv restoran, kus valmistatakse toitu ressursihoidlikult ja suhtutakse hoolivalt keskkonda. Restoran püüab tähelepanu pöörata sellele, mida me sööme ja joome ning suunata inimesi jätkusuutlikumate harjumuste poole. Kuuleme, kas ja kui lihtsasti on see neil õnnestunud.

 • Jan Inno Matsimoka OÜ 1982 aastal alguse saanud Eesti pereettevõte Matsimoka toodab ning müüb traditsioonilisel meetodil valmistatud ja ainult Eesti toorainest valmistatud lihatooteid. Saame teada, miks otsustasid kolm, täiesti teisel erialal töötanud noort inimest ühtäkki lihameistriteks hakata?


Oleme kindlad, et need inspireerivad lood motiveerivad teid oma unistusi ja ideid ellu viima.


 

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Grande 1+2 saal
Korraldaja
Ergo Insurance SE
Sisu

Väikestel ja keskmistel ettevõtetel on Eestis kanda lõviosa majandusest. Aina jõulisemalt leviv nn Startup ettevõtlusmudel sisaldab eneses sageli plahvatuslikku ettevõtte kasvu, mida oleks üsna keeruline hallata ka kogenud ärihail. Kuigi riskiteadlikkus on ettevõtjate hulgas tõusuteel, õpitakse siiski pigem oma kogemusest, mitte teiste tehtud vigadest.


Õnnetus ei hüüa kunagi tulles ja suurimad riskid on alati seal, kus ei osata oodata. Need on ettenägematud sündmused, mille tagajärgi ei osata ette prognoosida ja mis võivad seisma panna kogu äritegevuse. Sageli ei pruugi olla ettevõttel ka piisavalt finantsilisi reserve, et tagada näiteks töötajatele palk seisaku ajal.


Hea näide on Tallinna vanalinna hotell, kus köögitulekahju tõttu katkes äritegevus pooleks aastaks. Äri katkemisest tekkinud kahju osutus tulekahju likvideerimise kuludest oluliselt suuremaks. Õnneks oli juhtum kaetud kindlustusega.


Võimalik on katta ka riskid, mis on seotud ettevõtte toimimiseks vajalike seadmetega nagu näiteks tootmisseadmed või arvutid. Samuti on võimalik maandada personaliga seotud riskid – näiteks töötajate terviseprobleemid. Kindlustada saab ka vastutuse kolmandate isikute ees, kliendi kauba laos, lepingutest tulenevad kohustuses ning paljusid teisi äririske.


Kõike ise teada ei saa ning põhjalikuks analüüsiks võib nappida aega ja kogemust. Turvatunde tagamiseks ja tagala kindlustamiseks on mõistlik oma äri läbi vaadata koos pädeva kindlustusnõustaja- või maakleriga, kelle portfellis on kogemusena sadu erinevaid stsenaariume ja juhtumeid, et koos leida lõigud, kus oht kõige tõenäolisem ning optimaalse kuluga riskid maandada.


Riske maandades saab julgemalt ette võtta ja jõuda kaugemale!

Esinejad

Andres Konsap – kindlustusdirektor, ERGO. 25 aastat kogemust kindlustusvaldkonnas

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Allegro saal
Korraldaja
FinanceEstonia
Sisu

Paljud väikeettevõtjad seisavad ühel hetkel silmitsi küsimusega, kuidas saada investeeringut oma ettevõttele olukorras, kus pank seda mingil põhjusel ei anna. Võimalusi on selleks erinevaid ning arutelu käigus selgub, kuidas on alternatiivse finantseerimisega võimalik oma ettevõtte tegevust stimuleerida ning milline finantseerimise võimalus on kõige sobivam just sinu ettevõtte jaoks.

Esinejad

Moderaator: Aare Tammemäe (Redgate Capital) Osalevad: Andrus Alber (Finora Capital), Ardo Mardisoo (Funderbeam), Lehar Kütt (KredEx) ja Peeter Saks


Aare Tammemäe on Redgate Capital’i partner Aarel on 25 aastane töökogemus peamiselt panganduse, kinnisvara ja investeerimispanganduse valdkonnast. Aare on töötanud Supremas, Hüvitusfondis, Tallinna Sadamas, Nordea Eestis ning Arco Varas erinevatel juhtivatel positsioonidel. Viimased 11 aastat töötab Aare Redgate Capitali investeerimisühingu juhatuse liikmena, mis on kasvanud oma valdkonna suurimaks kapitali kaasamise ettevõtteks Baltikumis. Aare on ka FinanceEstonia kapitaliturgude töögrupi juht.


Andrus Alber on rohkem kui 25 aastase finantssektori kogemusega, olles töötanud keskpangas, Rahvusvahelises Valuutafondis, investeerimispangas Trigon ja Nasdaq Tallinna börsil. Viimased 5 aasta juhib ta Finora Capitali, mis keskendub väikeettevõtetele laenude andmisele. Andrus on FinanceEstonia juhatuse esimees.


Ardo Mardisoo on Funderbeam'i Balti regiooni juht. Funderbeam pakub oma investeerimisplatvormi kaudu kasvufaasis väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele kapitali kaasamise võimalust ning investoritele võimalust järelturul investeeringutega piiratud tingimustel kaubelda. Funderbeam on FinanceEstonia liige.


Lehar Kütt on KredExi juhataja, AS KredEx Krediidikindlustus nõukogu esimees ja AS SmartCap nõukogu liige. Lisaks on ta fondifondi EstFund nõukoja juht ja fondifondi Balti Innovatsioonifond nõukoja liige. KredEx on riigile kuuluv finantseerimisasutus, mis avalikust huvist lähtudes parandab rahastamise kättesaadavust, maandab krediidiriske ja viib ellu muid tegevusi eesmärgiga aidata kaasa Eesti ettevõtete rahvusvahelise konkurentsivõime kasvule ning Eesti elanike elamistingimuste paranemisele. Lehar on FinanceEstonia juhatuse liige.


Peeter Saks on juhtivpartner Balti riikide era- ja riskikapitaliettevõttes BaltCap. BaltCap investeerib läbi investeerimisfondide kasvule suunatud Baltimaade ettevõtetesse ning finantseerib ettevõtete väljaoste. Peeter Saksa portfelli kuuluvad sellised ettevõtted nagu Intrac, EKT ja auto24 ning ta on varasemalt olnud seotud eKooli, NutroTechi, Mediacapi, EGreen’i, Tuuleenergia, Magnetic MRO jpt. Varasemalt on Saks töötanud investeerimispanga Suprema Securities, Tallinna börsi ja ka PwC juhtivatel positsioonidel. Peeter on FinanceEstonia juhatuse liige.


 

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Duetto saal
Korraldaja
Eesti Kaupmeeste Liit
Sisu

Rimi ja Prisma esindajad räägivad julgetest projektidest, mida viimasel aastal on ette võetud. Kuidas projekte ette valmistati, kuidas kommunikeeriti avalikkusele, kuidas tegeleti kriitika ja vastukajaga, millist positiivset tunnustust saadi klientidelt, koostööpartneritelt ja avalikkuselt.
Rimi fookus on keskkonnahoiule suunatud projektidel nii operatsioonide kui turunduse poolelt, mis peaksid vähendama pakendit ja materjalikulu. Rimi ettekande teema: „Vastutustundlikud otsused toidupoes - julgus või vajadus?“
Prisma räägib sellest, kuidas asuti tasuta vastu võtma Läti pakenditaarat ja asuti avama 24/7 avatud hüpermarketeid.

Esinejad

Katrin Bats, Rimi Eesti Food AS , PR&CR, Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialist
Piret Lankots, Prisma Peremarketid AS, kommunikatsioonijuht

Sihtgrupp
Keskkonnasäästu huvilised ettevõtete töötajad ja omanikud, ühistegevuse eestvedajad, kaubandussektori inimesed, ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Bolero 2 saal
Korraldaja
Edu Akadeemia
Sisu

Midagi sellist, mida oled alati tahtnud, aga pole lihtsalt julgenud ette võtta.


Mida sellelt ettekandelt oodata?
• Inspiratsiooni ja ideid, kuidas oma suuri plaane teoks teha
• Praktilisi juhiseid, kuidas endas kahtlemist vähendada ja oma ensekindlust märkimisväärselt tõsta
• Kuidas hirm elevuseks pöörata ja ennast mugavustsoonist välja saada.
Ligi 2000 inimesega küsitlusest tuli välja, et number 1 harjumus, mis hoiab kõige rohkem inimesi tagasi õnnelik olemast, on endas kahtlemine ja enesekindluse puudumine.
Kas oled vahel mõelnud, et kes mina olen, et sellise olulise või suure asja ära teeb? Oleks ju tore, aga lihtsam on jätta see otsus tegemata, lasta hirmul võitu saada. Lükata see edasi ja lõpuks jääda oma mugavustsooni. See tundub esmapilgul lihtsam tee, kuid seda suurem on valu ja kahetsus hiljem.
Robin Sharma on öelnud, et üks suurimaid kahetsusi, mida inimene saab tunda, on jõuda oma elu lõppu ja saada aru, et ta on ära raisanud oma suurima kingituse, mis talle antud: võimaluse jagada oma andeid maailmaga.


Hea uudis on see, et sul on võimalik see ümber pöörata. Otsustada, et just sina oled see inimene, kes seda tegema peab! Ületada endas kahtlemine, muuta hirm elevuseks, teha ära see asi, mida oled kogu aeg tahtnud, ning astuda välja mugavustsoonist, mis sind kinni on hoidnud. See on võimalik ja see tunne ise, kui seda teed, muudab sind märkimisväärselt õnnelikumaks.


 

Esinejad

Roland Tokko on üks keskmine eesti noormees, kes ei teadnud pikka aega, mida ta elult soovib: kelleks ta saada tahab ja mis tee valida. Viimased 10 aastat on ta aga pühendunult tegelenud enesearenguga ja teinud suuri muudatusi igas eluvaldkonnas. Tänu sellele elab Roland praegu just sellist elu, mis ta on ise valinud ja mis teda kõige õnnelikumaks teeb. Ta on laulja, laulukirjutaja, autor, koolitaja ja suure missiooniga ettevõtja. Ühtlasi aitab ta teistelgi inimestel välja tuua oma tegeliku potentsiaali.


Ta on Edu Akadeemia üks asutajatest ja toonud Eestisse mitmeid maailmakuulsaid koolitajaid. 5. novembril sel aastal on toimumas Eesti läbi aegade suurim seminar Better You, mis toob kokku 6000 osalejat. Ta esimene raamat "12 asja, mida koolis ei õpetatud", mis ilmus 2018 aasta sügisel, müüs nädalaga 3500 eksemplari.


Hetkel on kirjutamas teist raamatut ja sel aastal on välja tulemas enesearenguliku sisuga muusikaalbum, mille laulud ta ise loonud ja sisse laulnud. Märkimisväärne on see, et ta on laulmisega tegelenud kõigest 3 aastat ja enne seda oli avalik laulmine tema suurim hirm.

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Grande 3 saal
Korraldaja
EV Arengu MTÜ
Sisu

1. Основные налоги с зарплаты и других выплат. Hалоги со спецльгот, подарков и пожертвований. Представительские расходы. Дивиденды. Расходы не связанные с предпринимательской деятельностью. Налог с оборота.
2. Изменения внесённые в налогообложение в 2019 г.

Esinejad

Дорис Яшко, бухгалтер, лектор

Sihtgrupp
Начинающие предприниматели, владельцы бизнеса, бухгалтера и все заинтересованные лица
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Valuutabaar
Korraldaja
Eesti Väike ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon
Sisu

1. Ettevõtlustoetustest nii alustavale kui tegutsevale ettevõtjale, milliseid laene ja toetusi on võimalik taotleda.
2. Töösuhetest. Miks meil on vaja paindlikemaid töösuhteid, riigi samme selles suunas, näpunäited algajale ettevõtjale töö tegemise suhete sõlmimisel.
3. Ettevõtlusmaastiku ülevaade. Kuidas ettevõtet majandades saad ühisostudega kulusid kokku hoida.

Esinejad

1. Marina Kaas, EVEA asepresident ja ManNet Partners OÜ juhatuse liige; vt lähemalt: http://eka.ee/people/marina-kaas/?lang=en 
2. Ille Nakurt-Murumaa, EVEA volikogu liige ja Tondihobu OÜ juhtatuse liige, jurist-töökeskkonna konsultant; vt lähemalt: http://www.tondihobu.ee/meist/ 
3. Heiki Rits, EVEA president ja Outsourcing Partner OÜ juhatuse liige, vt lähemalt: http://osp.ee/kontakt/ 

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Andante 1+2 saal
Korraldaja
Tartu Ülikool
Sisu

Seminaril tutvustame võimalusi, kuidas unikaalset persoonibrändi teadlikkult üles ehitades ja kasutades saab luua isikupärase ja usaldusväärse ettevõtte ning tagada selle edukus. Peamised teemad: mis on persoonibränd, isikubränd, eneseturundus? Mis osa on persoonibrändil äritegevuse usalduse loomises? Kuidas oma sõnumit ettevõtte eduks kasutada? Koos vaatame ka sadade ettevõtjate, juhtide ja ekspertidega rakendatud persoonibrändi mudelit (www.persoonibrand.ee/persoonibrand) ning arutame, kuidas osalejad ise saaks kohe seda enda ettevõtmistes rakendama hakata. Seminari viib läbi Persoonibrändi Agentuuri asutaja ja juht Liisi Toom.

Esinejad

Liisi Toom, OÜ Persoonibrändi Agentuur asutaja ja juht

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Bolero 1 saal
Korraldaja
Aeternum Koolitus ja Konsultatsioonid
Sisu

Vestlusringis jagame know-how'd, kuidas muuta töö selleks kohaks, kus palju kõneainet tekitanud lumehelbekesed tahaksid areneda, õppida, töötada, täita eesmärke ja olla.
Jätame teooria ja esitlused mõneks ajaks kõrvale ning teeme seda õdusas vestlusringi vormis, et anda edasi oma kogemusi ja ahhaa-momente tööst Z-generatsiooniga.
Lubame, et kõik kohalviibijad on kaasatud ning saavad mõtiskleda selle üle, kuidas me tegelikult peaksime hakkama mõtlema ja tegutsema nende hoidmiseks.
Z-generatsiooniga sammu pidamiseks tuleb teha julgeid otsuseid, aga enne, kui neid teha, tasub otsa vaadata teiste kogemustele. Vestlusringis seda teha
saamegi.

Esinejad

Kati Tikenberg (konsultant-koolitaja), Kreeta Arusaar (konsultant-koolitaja)

Sihtgrupp
Personalijuhid, keskastmejuhid, ettevõtete juhid
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Forte saal
Korraldaja
Patendiamet
Sisu

Nutikas ettevõtja on teadlik, millist intellektuaalset vara on tema ettevõttes ja kuidas kaitsta oma tooteid ja kaubamärke võimalike kopeerijate eest. See loob konkurentsieelise, aitab kindlustada turupositsiooni ja võidelda pahatahtlike konkurentidega, loob täiendavaid tuluallikaid ja tõstab ettevõtte väärtust.


 


Seminaril vaatame erinevate toodete näitel, mida ühe toote juures kaitsta saab ja tutvustame võimalusi oma toodete kaitsmiseks erinevatel sihtturgudel. Lisaks räägime näidete põhjal õiguste rikkumisest ehk olukordadest, kus turule ilmuvad äravahetamiseni sarnased tooted või kaubamärgid ning vaatame, kuidas ja mida saab rikkujalt nõuda.

Esinejad

Mikas Miniotas, AAA Patendibüroo patendivolinik

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Allegro saal
Korraldaja
Civitta Eesti
Sisu

Ajujaht – müüdid vs. tegelikkus ehk mida te arvate, et Ajujaht endast kujutab vs. mis tegelikult toimub. Sageli saame inimestelt Ajujahi kohta huvitavaid ja kummalisi, ent siiski asjakohaseid küsimusi.


Sellel üritusel kummutame kuulujutud ja räägime asjast. Kõne alla tulevad näiteks arenguprogramm, telesaade ja see, kuidas üldse Ajujahile saada.


Kuna meil ei ole mitte midagi varjata, siis kutsusime külla kaks Ajujahi vilistlast – Võõras Sõber ja Upsteam. Kuulake siis oma kõrvaga, mida nemad kõigest sellest arvavad

Esinejad

Ave-Gail Kaskla – Ave-Gail on Ajujahi vilistlane, kes osales konkursil oma ideega Võõras Sõber eelmisel hooajal. Ave-Gail tuli Ajujahile „võitja“ mentaliteediga, sest kes siis ikka niisama käega lööma tuleks. Tema idee Võõras Sõber on tänaseks saanud väga edukaks ja eelmisel hooajal õnnestus tal haarata lausa mitu eriauhinda.


Martin Kristerson – Martin on Ajujahi vilistlane, kes pääses ideega Upsteam superfinaali ning napsas sealt kolmanda koha. Arvame, et tänaseks päevaks teavad Upsteami juba peaaegu kõik. Ja isegi kui ei tea, siis on viimane aeg nendega tutvust teha, sest nendest meestest te veel kuulete! Upsteamist on saanud üks edukas startup, kelle jaoks Eesti jääb juba liiga väikseks ja ollakse vallutamas maailma.


 

Sihtgrupp
Kõik inimesed, kellel on idee ja kes sooviksid tulla Ajujahi konkursile kätt proovima.
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Duetto saal
Korraldaja
Eesti Toiduainetööstuse Liit
Sisu

Kuidas alustada ettevõtlusega,julged otsused tootearenduses, välisturgudele mineku valu ja võlu

Esinejad

Martin Visnapuu, AS Balbiino tootmis- ja tehnikadirektor, jäätisetootja;
Piret Ahun, Öun Drinks OÜ müügijuht, joogitootja;
Indrek Kivisalu, FoodStudio omanik, kastmete ja puljongite tootja
Moderaator: Liina Laineveer, Toiduliidu projektijuht - konsultant

Sihtgrupp
Toidu ja toidu tootmisega kokkupuutuvad inimesed, avaliku sektori esindajad,ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Bolero 2 saal
Korraldaja
Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon
Sisu

Teha või mitte teha? Proovida või mitte proovida? Mõned inimesed ainult mõtlevad, et võiks luua ettevõtte, teised mõtlevad ja tegutsevad ning loovadki oma ettevõtte. Toome teie ette 10 ägeda ja ettevõtliku naise ettevõtluslood, praktilised ja täis julgeid samme. Nad on kunagi julgelt unistanud, seejärel tegutsenud teadlikult, kasvatanud nii ettevõtte käivet kui kasumit, suurendanud meeskonda, teevad eksporti, arendavad e-kaubandust ja on olnud julged loobuma oma piiravatest uskumustest.
Sisu lühikirjeldus, peamised teemad:
Kogemuslugude seminari käigus vastame järgmisetele küsimustele:
Millised on 5 peamist tegevust, et äri kasvaks?
Kuidas kasvatada äri rohkem kui 50% aastas?
Kuidas võtta meeskonna laiendamise risk?
Kuidas jõuda stabiilse müügituluni?
Kuidas astuda samme ekspordi suunal?


Fakt on see, et kui sa tahad midagi uut saavutada, pead olema valmis ka uutmoodi tegutsema.

Esinejad

Liina Rukki - Brändingu ja turundusagentuuri Differize OÜ asutaja ja juht, koolitaja ning äricoach.


Sirle Truuts - ettevõtluskoolitaja, ettevõtlusmentor ja ettevõtlusportaali www.hakkanettevotjaks.ee looja. Lisaks ettevõtlusraamatu “Ettevõtjaks palgatöö kõrvalt” autor.


Egle Raadik Gonchev - Eesti parim nais-Amazonimüüja, kasvatanud 2 aastaga ettevõte käivet 100 000 USDni kuus ja just hiljuti palganud juurde võtmetöötaja, kelle abil USA ja Euroopa kliente veel paremini teenindada ning ettevõttesse süsteeme luua.


Kristel Lankots - Chocokoo šokolaadikoja asutaja ja šokolaadimeister. 2015.a. hakkas Chocokoo valmistama toona veel Eestis unikaalset bean-to-bar ehk kakaoubadest valmistatud šokolaadi ja tänaseks on tooted pälvinud rohkesti rahvusvahelist tunnustust.


Signe Ventsel - Brandmoon OÜ asutaja ja koolitaja, fookuse seadnud meeskondadele ja juhtidele, kuidas läbi teadliku persoonibrändi, tööandja brändi ja tugeva tarbijabrändi arendamise saab luua väga tugeva konkurentsieelise. Ettevõtluslektor ja kalendermärkmiku “Olen iseenda BOSS!” autor.


Reet Villig - OÜ Willing, peamine tegevus on aiakujundus/aia kavandamine ja aia rajamine ning investeerimine. Edukaim investeering on Taxify/Bolt OÜ, kus lisaks rahalisele panustamisele tegutsesime mehega aktiivselt pool aastat kuni esimese töötaja palkamiseni.


Kristi Asperk - Be More Superfoods OÜ omanik ja tegevjuht. Tal õnnestus 8 kuuga oma tooted viia rohkem kui 250 erinevasse müügikohta üle Eesti. Samuti eksporditakse Be More Superfoodsi tooteid Saksamaale, Austriasse ja Taanis


Chanet Siret Simonen - Chanet Coaching asutaja, coach ja koolitaja. Chanet Coaching ühendab inimesed iseenda, oma suuremate soovide ja tegudega! www.chanet.ee


Liisi Tarvo - Vrapikohvik Wrap'n'Roll asutaja. Alustas ettevõtjana juba 16 aastaselt ning tänaseks on kasvatanud meeskonda, käivet ja kasumit. 


Kadri Tuisk - Clanbeat Education OÜ  asutaja, pilvetarkvara, mida koolid ja isiklikust arengust hoolivad organisatsioonid kasutavad oma inimeste arengu juhtimiseks.

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Grande 3 saal
Korraldaja
ABConsult Plus OÜ
Sisu

В рамках семинара будут рассмотрены наиболее актуальные вопросы, посвященные практике применения трудового законодательства в части прекращения трудовых отношений. Мы обратим внимание на типичные ошибки, возникающие в ходе исполнения и прекращения трудовых договоров, обсудим проблемные ситуации, с которыми сталкиваются работодатели в своей ежедневной практике, дадим конкретные рекомендации по сложным вопросам прекращения трудовых отношений с наёмными работниками. 


Рассматриваемые вопросы:
1. Как корректно прекратить трудовые отношения с работником? Законные основания прекращения трудового договора: экспертный обзор, классификация, комментарий.
2. Основные требования закона к процедуре прекращения трудового договора. Пределы допустимого поведения и риски работодателя при прекращении трудового договора.
3. Процедура отказа от трудового договора. Сложности применения оснований и процедуры отказа от трудового договора. Особенности и последствия отказа от срочного трудового договора.
4. Типичные ошибки применения трудового законодательства при сокращении численности работников.
5. Сложные ситуации в связи с увольнением отдельных категорий работников.
6. Закон о разрешении трудовых споров: обзор основных нововведений.

Esinejad

Анжела Мелихова, PhD, юрист консалтинговой компании ABConsult Plus, специалист в области трудового и корпоративного права Эстонии. 

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad, personalijuhid, ettevõtlushuvilised, töötajad, tudengid
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Valuutabaar
Korraldaja
Kesk-Läänemere programmi Eesti Teabepunkt
Sisu

Milline on me tulevik? Kuidas leida ideid, mis töötavad tulevikus? Tulevikutoodete töötoas avaneb Sul võimalus astuda kastist välja ja mõelda, millised saavad tulevikus olema vajadused ja probleemid, aga ka viisid, kuidas neid lahendada. Rühmatööd, arutelud, analüüsid ja ettekanded võimaldavad Sul lasta mõtte lendu, et olla teistest juba praegu sammu võrra ees

Esinejad

Junior Achievement Eesti, ettevõtlus- ja majandusõpet edendav organisatsioon. Läbiviijad: Epp Vodja, JA Eesti arendusjuht, Kersti Loor, JA Eesti tegevdirektor

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Andante 1+2 saal
Korraldaja
Eesti Disainikeskus
Sisu

Edasimüüjad uurivad tooraine päritolu või tootmisviisi kohta? Partnerid eeldavad keskkonnasäästlikku missiooni? Tarbijad ei osta Hiinast imporditud kaupu? 


 


Tuleviku majandus on ringmajandus ning üha rohkem ettevõtteid maailmas tegeleb selle juurutamisega. Eesti Disainikeskus koostöös partneritega on välja töötanud ringdisaini auditi metodoloogia. Ringdisaini auditi läbiviimise tulemusel selguvad ettevõtte võimalused, kuidas liikuda jätkusuutlikuma ja ressursitõhusama majandamise suunas. Seminaril tuuakse näited edukalt läbiviidud ringdisaini audititest. 


 


Seminari toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.

Esinejad

Harri Moora - SA Stockholmi Keskkonnainsituudi Tallinna Keskuse teadur ja keskkonnaekspert. Harri on spetsialiseerunud säästva tarbimise ja tootmisega seotud keskkonnapoliitikale ja juhtimisvahenditele (EMS, EPE, LCA, EcoDesignCircle) (hwww.sei.org/people/harri-moora/)


Markus Vihma - OÜ Rootloop tegevjuht (ringmajandus.ee), tema kogemus ulatub strateegiate, toodete ja teenussüsteemide arendamisel üle Euroopa, Aasia ja USA, sh Fortune 500 ettevõttele. Ta on omandamas ringmajandusealast  doktorikraadi (Eesti Kunstiakadeemia, Columbia University), on olnud nooremteadur, Jätkusuuliku Disaini Labori asutaja ja koordinaator. Magistrikraadiga Lundi Ülikoolist  (MSc in Sustainability Science and Environmental Studies) on tal on pikaajaline kogemus ettevõtete keskkonna- ja ärimudelite koostamisel ja hindamisel. Oma ettekandes räägib Markus ringmajandusest ning kuidas ettevõtted saavad sellest kasu lõigata oma tootearenduses  

Sihtgrupp
Ettevõtjad, kes arendavad või plaanivad arendada uusi tooteid
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Forte saal
Korraldaja
Civitta Eesti
Sisu

Kuidas siis ikkagi aju jahtima minna?


Ajujahi konkursi korraldusmeeskonna raudvara ja tiimijuht Harri Tallinn räägib Ajujahist ja selgitab, mis viib Eesti suurimal äriideede konkursil tippu. Toome näiteid aegade jooksul idee esitanud tiimidest ja sellest, kuidas nad oma idee peale tulid.


Kui ka Sina oled mõelnud sellest, et sooviksid iseenda tööandjaks hakata ja Ajujahi konkursil osaleda, kuid päris täpselt ei tea kuidas ja ideed ka veel ei ole, siis see koolitus on Sinu jaoks.


Tule veeda meiega 90 minutit ja garanteerime Sulle, et pärast seda koolitust hakkab Sinu ajus kasvama väike seeme, mille saad mulda panna ning mine tea... sellest seemnest võib saada lausa mets, kus ajusid küttida!

Esinejad

Harri Tallinn – Harri on Ajujahi tiimijuht ja eestvedaja olnud juba 7 aastat. Tal on tagataskust haarata erinevaid kogemuslugusid nii Ajujahil osalenud tiimide kohta kui ka Eesti startup skeenelt üldisemalt. Ta on aidanud startupi kogukondi üles ehitada nii Moldovas kui Gruusias ja olnud mentoriks paljudele alustavatele ettevõtetele nii kodumaal kui ka mujal.

Sihtgrupp
Kõik inimesed, kellel on idee ja kes sooviksid tulla Ajujahi konkursile kätt proovima.
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Duetto saal
Korraldaja
SA Tallinna Teaduspark Tehnopol
Sisu
Solar Foods will revolutionize food production with a method that is not dependent on agriculture, the weather, or the climate, producing protein out of air and electricity. The method is able to produce sustainable and pure single-cell protein from CO2 using electricity, requiring only carbon dioxide, water and electricity, combined with a small amount of trace elements. It makes possible efficient and low-cost food production with solar energy anywhere, whether in a desert or in space. Next, the goal for Solar Foods is to develop a concept for producing proteins for space flights to Mars.
Esinejad
Pasi Vainikka - CEO & Co-Founder of Solar Foods (Finland)

Martin Goroško – Manager of ESA BIC Estonia at Tallinn Science Park Tehnopol “Why to apply to ESA BIC?”

TBA
Sihtgrupp
Startupid, kellel on kosmose valdkonna link, tudengid, insenerid, kes tahavad selles valdkonnas toimetama hakata, teised kosmosehuvilised
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Bolero 1 saal
Korraldaja
Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik MTÜ
Sisu

Ülevaade tuleviku ettevõtlusest - ettevõtlusest, mille põhieesmärgiks on maailma paremaks muuta. Räägime sotsiaalsest ettevõtlusest.

Esinejad

Vastutustundlike Ettevõtete Foorumi ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku esindajad


 

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad ja kõik, kes soovivad teemast rohkem teda
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Allegro saal
Korraldaja
Tallinna Ettevõtlusamet
Sisu

8 октября уже 16-й год подряд пройдет День предпринимательства, организованный Таллиннским департаментом предпринимательства. В четвертый раз будет представлена и программа на русском языке. Ключевой темой дня является «Будь смел думать и сможешь сделать!». Традиционно все желающие приглашаются на семинар об историях успеха, где выступают опытные предприниматели и управляющие бизнесом. В этом году они обсудят вопрос «Размер имеет значение?» и попытаются найти ответы с помощью модератора, телеведущей ETV+ Елены Соломиной.


Семинар будет проходить в формате дискуссионной панели, а среди участников есть представители как мелкого, так и крупного бизнеса, те, чей бизнес открылся еще в прошлом веке и те, кто вышел на рынок недавно.

Esinejad

Гости первой панели – предприниматели из сферы производства. Ирина Якобюк, операционный директор фирмы по производству интегрированных солнечных панелей Roofit Solar Energy OÜ, Дмитрий Реэва, производственный директор Norma, входящей в крупный концерн Autoliv, Анна Грицевич, собственник пекарни Crustum. Предметом их дискуссии станет масштабирование производства, выход на новые рынки и важность квалифицированных работников, которых найти все сложнее.


Вторая панель посвящена сфере услуг, ее участники: Антон Ёлкин, управляющий отелем «Телеграф» и рестораном «Чайковский», Андрей Шмаков, владелец "TAR TAR köök+baar", шеф-повар в Metropol Hotel Moscow и Александр Усков-Келл, член правления Vitaclinika. Они также попытаются ответить на вопрос, имеет ли размер значение, или ценнее всего персонал, который способствует успешности предприятия? Затронут тему конкуренции и обсудят, чем можно завлечь избалованного потребителя.


Конференцию откроет специально приглашенный гость — известный инвестор, обладатель премии в категории «Лучший международный предприниматель» Андрей Коробейник, который среди прочего остановит свое внимание и на проблемах рынка труда. Семинар состоится в конференц-центре гостиницы Виру (Viru väljak 4) в 14:00. Для участия в семинаре необходима регистрация. Вход бесплатный!

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Grande1+2 saal
Korraldaja
MTÜ World of Palm
Sisu

В ходе семинара слушатели узнают: • Что такое эмоциональный интеллект, на какие процессы он влияет,

 • Зачем нужен эмоциональный интеллект и как его развивать,

 • Что делать, чтобы управлять эмоциями, а не наоборот

 • Как его использовать в управлении и коммуникации

Esinejad

Рийна Нецунски - преподаватель Таллинской школы экономики, консультант, специалист в области PR и коммуникации;


Ольга Меркулова - специалист в области медиа-маркетинга, терапевт системной психологии

Sihtgrupp
Начинающие предприниматели, владельцы start-up и физические лица, заинтересованные в эффективной коммуникации и управлении коллективом
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Valuutabaar
Korraldaja
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor
Sisu

Ajal, mil keskmiselt veedavad inimesed Internetile ligipääsu võimaldavate seadmete seltsis ~6 tundi päevas, kasvab jõudsalt e-kaubanduse osakaal  meie igapäevaelus. Eestis kasvab e-kaubandus igal aastal ligi 30%, muu maailmaga võrreldes on meie potentsiaal kasvamiseks tohutu. 2019. aasta oluliseks trendiks on kindlasti e-äride külastuste kasv mobiilseadmetes. Kuidas jõuda potensiaalse kliendini olukorras, kus konkurents e-kaubandusturul on tugev, klient järjest targem ja nõudlikum ning konkurentide digioskused Sinust paremad?


Digikasvu aluseks on targalt üles ehitatud strateegia. Suur osa väike- ja keskmise suurusega ettevõtteid kasutavad põhilise turunduskanalina just Internetti. Kõik mõistavad, et enam ei ole päevakorral küsimus, kas digiturundus on vajalik või mitte. Küsimus on, kes selles edukam on. 


Rode Luhaäär räägib sellest, kuidas digitaalseid kanaleid pidi jõuda klientideni. Ja mitte nendeni vaid jõuda, vaid panna klient ka ostma. Millele tuleks keskenduda ja millest hoiduda? Milliseid digioskusi tänane edukas ettevõte vajab? Rode räägib e-äri disainimisest, suunamudijatest,  äppidest, startupilikust mõtteviisist, parimatest praktikatest nii Eestis kui maailmas ja paljust muust, mis Sinu äri digiedule kaasa aitab.

Esinejad

Rode Luhaäär on Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor õppejõud, digistrateeg ja idufirma Paytailor kaasasutaja. Teadaolevalt ainsa eestlasena Oxfordis e-äri õppinud ettevõtja kireks on innovatiivsed lahendused ja äriarendus läbi digikanalite. Rode on aidanud digilahendusi luua nii kohalikule kui ka välisturule. Paytailor loob tarkvara finants- ja kliendibaasi omavatele kaubandusettevõtetele ning on pälvinud tunnustust mitmete finantsvaldkonna teenäitajatelt.

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Grande 3 saal
Korraldaja
Civitta Eesti
Sisu

 


Sul on idee, aga idee teostamise üks olulisemaid komponente on tugev tiim. Ka investorite jaoks on tiim üks oluline kriteerium, mille alusel tehakse investeerimisotsuseid. Ka Ajujahil hindab žürii tiimi, sest justnimelt hea meeskond on see, mis lõpuks tippu viib. Võib vist öelda, et tiim on startupi jaoks justkui Nokia... või siis X faktor.
Aga kuidas ikkagi leida need õiged inimesed, kellega koos võiks kasvõi luurele minna?

Esinejad

Jana Valliste - Jana on Ajujahi vilistlane ja HopKidi asutaja. HopKid on laste sõidu- ja saatmisteenuse platvorm. Jana räägib sellest, kuidas sündis tema idee ja kuidas ta leidis endale mõttekaaslased. Ja võib julgelt väita, et ka Ajujahil oli mängida üks oluline roll.
Kadi Pajupuu - Kadi on ametilt õppejõud Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, hariduselt kunstnik, loomult leiutaja. Ta tegeleb tekstiilkäsitöövahendite aretamisega ja koolitusega. Ajujahis osales Kadi koos tiimiga aastal 2016. Tema mikroettevõte ehitab ja müüb senini Ajujahi raames välja töötatud kangastelgede töövahendit RailReed. Kliente on USAst Taiwanini, Soomest Lõuna Aafrika Vabariigini. Suure kirega ja ERITI tänu vahvatele kaaslastele osaleb Kadi tihti ka häkatonidel.

Sihtgrupp
Alustavad ettevõtjad, kellel on idee ja kes soovivad Ajujahi konkursil kätt proovida.
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Duetto saal
Korraldaja
Intact OÜ
Sisu

Antakse ülevaade võimalustest, kuidas kujundada ISO 9001:2015 standardile vastav kvaliteedijuhtimissüsteem nii, et see oleks organisatsioonile võimalikult soodne ja sobiv

Esinejad

Tõnu Kumari, Intact OÜ juhataja, juhtimissüsteemide konsultant ja koolitaja

Sihtgrupp
Ettevõtetes/organisatsioonides ISO juhtimissüsteemidega (ISO 9001:2015 jt.) tegelevad töötajad ning ISO juhtimissüsteemidest huvitatud ettevõtete/organisatsioonide esindajad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Forte saal
Korraldaja
Enesearengu Koolitused OÜ
Sisu

Eduka äriplaani edutegurid, erinevad äriplaanide vormid ja ülevaade enamlevinud vigadest äriplaanide koostamisel.

Esinejad

Sirle Truuts
Ettevõtluskoolitaja ja ettevõtlusmentor
Äriplaanide koostamise kogemus 10+ aastat nii kirjutaja kui pangas krediidikomitees hindajana
Ettevõtlusportaali www.hakkanettevotjaks.ee  looja
Raamatu “Ettevõtjaks palgatöö kõrvalt” autor

Sihtgrupp
Alustavad ja väikeettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Bolero 1 saal
Korraldaja
Brandigo OÜ
Sisu

Kas lugu on oluline või räägib meiega vaid Excel? Kuidas luua tasakaal?


Mis on bränd ning selle võlujõud?


Millist lugu räägid Sina ja Sinu uus ettevõte ning bränd?


Seminari raames vaatleme ettevõtja elustiili ja unistust. Räägime hirmudest, mis hoiavad tagasi esimese sammu astumist. Kuidas maitsevad vead ning millest tekib tegelikult enesekindlus?


Räägime ka toote- ehk teenusedisainist ning kliendikogemuse juhtimisest.


Jagan oma ettevõtjateed ja kogemusi Pengu KIDS brändi näitel.


Räägin oma kogemusloo ettevõtlusega alustamisest ja brändi loomisest. Räägin ka mõttelaadist, vaatest

Esinejad

Maile Mölder – turunduskonsultant, Pengu KIDS brändi asutaja


Usun, et igal sammul ja tegevusel meie elus on kõrgem mõte – üks viib teiseni. Olen õppinud oma elu ja ka tööalaseid valikuid eemalt vaatlema ning suures pildis on igal puzzletükil oma kindel koht. Leian, et kogemustepagas on suurim rikkus ja julguse allikas.


 

Sihtgrupp
Inimene, kellel on unistus, kes soovib luua, aga keda takistavad kahtlused ja hirm hakkama saada.
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Andante 1+2 saal
Korraldaja
Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus (ENUT)
Sisu

Kutsume ettevõtlusega alustamist plaanivaid, ettevõtluses tegevaid ning pikema ettevõtluskogemusega naisi kokku arutlema, millal on eraettevõtlusega õige aeg alustada, milliseid võimalusi ja ohte silmas pidada ning kust saada abi. Igast mõttest ei pea sündima tegu, aga ükski tegu ei sünni ilma mõtteta! Johanna-Mai Riismaa – juhatuse liige, Vihmakass ja Kakerdaja OÜ, Dare To Light OÜ, Motifon OÜ

Esinejad

Tiina Saar – ettevõtluse ja majanduse õpetaja Tallinna 32. keskkoolis ja Tallinna Kunstigümnaasiumis Karmel Jõesoo – Raikküla Turism OÜ, Vahva Maius OÜ Ave-Gail Kaskla – Konsultant-nõustaja /Töö- ja organisatsioonipsühholoog A-G Projekt OÜ, Johanna-Mai Riismaa – juhatuse liige, Vihmakass ja Kakerdaja OÜ, Dare To –Light OÜ, Motifon OÜ.
Moderaator Reet Laja – ENUT, naisettevõtluse konverentside korraldaja

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad naisettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Allegro saal
Korraldaja
Solosol OÜ
Sisu

Умение ярко выступать на публике – это не врожденный дар, но навык, который строится по определенным правилам и оттачивается бесконечной практикой. Если для тебя публичное выступление фактор стресса, то в рамках семинара ты получишь работающие техники, которые помогут справиться с волнением. Если у тебя проблемы с четким и ясным изложением, то после семинара ты уйдешь с набором инструментов, которые сможешь применить для построения четкой структуры. Кроме того, узнаешь алгоритм подготовки к выступлению, что позволит быть на пике своих ораторских возможностей.

Esinejad

Семинар ведет Елена Соломина, ведущая на телеканале ETV+. Имеет опыт телевизионной работы более двадцати лет, три года преподает мастерство публичного выступления на курсе, через который прошли свыше ста человек.


 

Sihtgrupp
Все, кто хочет прокачать свои навыки публичного выступления и познакомиться с основами базового курса «Спикер на пике»
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Valuutabaar
Korraldaja
Eesti Leiutajate Liit
Sisu

1) Tööstusliku tootmise robot ja 3D materjalide printer on kättesaadav ja jõukohane tootmiskapital igale alustavale väikeettevõttele : `Transfer/Conversion From Mindset to Skillset´ auto/jalgratta hinnaga
2) Läti (Balti) leiutiste ja esmaprototüüpide näituse Minox ja Riia-Cambridge MVP prototüüpide ehitamise kursuse (inkubatsioonist innovatsiooni kommertsialiseerimiseni) osavõtu võimaluste/tingimuste tutvustus
Esinejad

Aarne Toomsalu, Industry 4.0 tehnoloogilise taseme tööstusrevolutsiooni edendaja alates aastast 2003: uue tehnoloogiapõlvkonna (arvutit sisaldavad) seadmekomplektid (robotid ja 3D printerid) täisautomaatse digitaliseeritud tööstusliku tootmise praktikas

Elmars Baltins, Connect Latvia@SSE in Riga ressursiadministraator ja Madara Mara Irbe, Connect Latvia Riga Cambridge Venture Camp programmijuht (vt kodulehe link)

Sihtgrupp
Erakapitali (kõrgesse tehnoloogilisse tasemesse) investeerimisele orienteeritud tootmisettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Duetto saal
Korraldaja
Tallinna Majanduskool
Sisu

Customer journey (путь клиента) есть в каждом бизнесе, но большинство предпринимателей не задумываются об этом. В каждом бизнесе путь клиента начинается в тот момент, когда клиент попал в зону активности бизнеса. Или, зашел на сайт или переступил порог магазина. Маркетологи думают иначе. Customer journey чем-то похожа на воронку продаж, только в более глобальном смысле слова. Клиентский путь может быть рассчитан на годы. Воронка – это маленькая часть вашего бизнеса, а клиентский путь — более масштабная задача. На семинаре мы посмотрим шире на ваш бизнес и найдём точки, где ваш клиент в растерянности, затем составим план ведущий клиента к вашим дверям.


 

Esinejad

Tatjana Moroz, Tallinna Majanduskool, lektor, 2018 EV haridusministri Tänukiri, parim arendaja 2016, parimõpetaja 2017, Tubli tegu 2015.

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Forte saal
Korraldaja
Startup Week Tallinn 2019
Sisu
Eesti startup-kogukond ja selle tugevus paistab üha rohkem silma kogu maailmas. Väikesesse, aga tublisse kogukonda on kaasatud iduettevõtete asutajad, inkubaatorid ja kiirendid, ülikoolid ja koostöökeskused, avalik sektor ja teised, kes kõik aitavad kaasa suurele eesmärgile. 1000 startuppi 2020. aastaks saab saavutada vaid nii, kui kasvatame aktiivseid ja ettevõtlushuvilisi inimesi juba maast-madalast. Ettevõtlusnädalal toome lavale startup-kogukonna tähed ja tuleviku ükssarvikud.

Lisaks tutvustaksime sellele üritusele kuu aja pärast järgnevat Startup Week Tallinn 2019’t.
Esinejad
Moderaator: Startup Weeki kommunikatsioonijuht Sander Sillavee

Panelistid:
1) Ede Schank Tamkivi, Eesti 2.0 tegevjuht
2) Maarika Truu, Startup Estonia juht
3) Erki Ani, Cleantech ForEst tegevjuht
Sihtgrupp
Startupid ja iduettevõtluse huvilised, press
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Bolero 1 saal
Korraldaja
Herbaatika ja Hostilise fütoteraapia kool
Sisu

Ettevõtlus ei pea tingimata olema seotud raske töö rügamisega. Kuidas naine võiks leida üles enda sees oleva naudingute allika ja rakendada selle ettevõtluses? Kuidas see kõik seondub eesti loodus ja taimega? Seminarile on oodatud ka mehed.

Esinejad

Irje Karjus – Herbaatika ja Holistilise Fütoteraapia Kooli asutaja, tuntud Metsamoorina, 17 raamatu autor
Karin Kiviste – ettevõtja, koolitaja ja mentor 16 aastat, holistilise ettevõtluse arendaja

Sihtgrupp
Alustavad ettevõtjad, uusi arendussuundasid otsivad ettevõtjad
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Andante 1+2 saal
Korraldaja
EV Arengu MTÜ
Sisu

Флористика - это одна из самых интересных профессий, которая позволяет работать с прекрасным материалом. Это красивое дело, которое дарит хорошее настроение и приносит радость окружающим. Как получить дополнительны заработок и положительные эмоции? Как хобби превратить в источник дохода? С какими трудностми можно столкнуться, открывая цветочный магазин? Обо всех плюсах и минусах поговорим 8 октября.

Esinejad

Наталья Михалёва - флорист, участница международных соревнований по флористике, лектор

Sihtgrupp
Начинающие предприниматели, владельцы бизнеса и все заинтересованные лица
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Allegro saal
Korraldaja
Paprika OÜ
Sisu

Vaatleme vene elanikkonna omapära turunduse ja müügi seisukohalt. Kas venelastele peab turundama ja müüma täpselt samamoodi, nagu eestlastele, või vajavad nad täiesti teistsugust lähenemist?

Esinejad

Jana Gashkova, Paprika Tervisliku turunduse agentuuri ja Tervisliku turunduse kooli tegevjuht ja peakoolitaja.


Jana tegeleb turundusega üle 13 aasta. MA turunduses ja professionaalne täiskasvanute koolitaja. Tõe turule sh Tere LaCrema brändi, Natura Siberica alambrände ning ka teisi vähem või rohkem tuntuid brände ning viis läbi ka terve hulk kampaaniad. On konsuleerinud üle 100 ettevõtte ning koolitanud üle 600 inimese.

Sihtgrupp
Ettevõtjad ja freelancerid - kõik kes tunnevad huvi selle teema vastu ning näevad vene elanikkonnas müügipotentsiaali
Toimumiskoht
Original Sokos Hotel Viru Konverentsikeskus Bolero 2 saal

Üritused mujal Tallinnas

8. oktoober 2019 Töötukassa Tähesaju büroos

Korraldaja
Eesti Töötukassa
Sisu
Мотивация, личностные качества и самоанализ; Возможности кассы по безработице (курсы по предпринимательству, пособие на начало предпринимательства, услуги по поддержке предпринимательства) и другие возможности.
Esinejad
Ирина Коляева, консультант по карьере, Центр по карьере кассы по безработице; опытный преподаватель курсов по экономике и предпринимательству
Sihtgrupp
Люди, которые рассматривают возможность заняться предпринимательством
Toimumiskoht
Töötukassa Tähesaju büroos Tähesaju 14, Tallinn

9. oktoober 2019 Avatud laborite programm TalTech`is

Korraldaja
TalTech
Sisu

Teaduslabor tegeleb peamiselt vee, õhu ja pinnase puhastamisega, põhirõhuga süvaoksüdatsiooniprotsessidel.

Esinejad

Külastajad võtab laboris vastu Marina Trapido (tel 620 2855)


 

Sihtgrupp
Tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Ehitajate tee 5. U04-113
Korraldaja
TalTech
Sisu

Tehnikaülikool on vanim toidutehnoloogia alast kõrgharidust andev õppeasutus Eestis. Tutvu tekstuurprofiilanalüsaatoriga toidu tekstuuri määramiseks, võrdle öko ja tavalise päevalilleseemne mikrofloorat, õpi toidus leiduvaid lõhnamolekule ning mikroskopeeri tärklise, mee või suhkru kristalli.

Esinejad

Külastajad võtab laboris vastu Toomas Paalme (tel 620 2954)

Sihtgrupp
Tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Akadeemia tee 15, ruum SCI I korrus
Korraldaja
TalTech
Sisu

Laboris tegeletakse isejuhtivate sõidukite ja mobiilsete robotite arendusega. Laboris luuakse nii tehisintellekti tarkvara, robotite elektroonika, kui ka autonoomsete süsteemide mehaanilised lahendused. Näha saab ka Eesti esimest isesõitvat autot ja erinevaid mobiilseid roboteid.

Esinejad

Külastajad võtab laboris vastu Raivo Sell (tel 5163560)

Sihtgrupp
Tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Ehitajate tee 5, ruum U05-108
Korraldaja
TalTech
Sisu

Biorobootika keskuses saab giidiga labori ringkäigul näha meie vahvamaid leiutisi nagu allveekilpkonn U-CAT ja robotkala ning ülevaate biorobootikute tegemistest ja plaanidest tulevikus. Võimalik on näha ja vestelda ka päris teaduritega ning hea õnne korral isegi päris professoriga.

Esinejad

Külastajad võtab laboris vastu Mihkel Läänelaid (tel 5081733)

Sihtgrupp
Tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Akadeemia tee 15a, ruum ICT-111
Korraldaja
TalTech
Sisu

Tallinna Tehnikaülikooli Polümeeride ja tekstiilitehnoloogia labori Tekstiilimajas asuvates laborites on võimalik arendada erinevaid tekstiiltooteid alates rõivastest ja lõpetades tehniliste tekstiiltoodetega. Erinevast materjalist toodete arendamiseks on laboris olemas kompetents ja vastavad seadmed ning tarkvara toote kavandamiseks (tehniliste tingimuste, tehniliste jooniste ja konstruktsioonide koostamine), materjalide sobivuse hindamiseks (materjalide omaduste määramine, nende sobivuse hindamine antud tootele, materjalide koosmõju uurimine)  ning toote valmistamiseks (erinevad masinad ja spetsiaalseadmed -  laserlõikur, tekstiiliprinter, tikkimismasin jm).

Esinejad

Külastajaid võtab laboris vastu Tiia Plamus (tel 56211653)

Sihtgrupp
Tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Männiliiva tee 1

9. oktoober 2019 MOST Ärikoolis

Korraldaja
MOST Ärikool OÜ
Sisu

Возможно ли в современном мире начать своё дело в сфере культуры без денег, без начального капитала? Да. Если иметь хорошую идею, знать инструменты менеджмента, маркетинга и финансового менеджмента. И не бояться. А деньги всегда найдутся. Как? Узнаете за два часа на встрече....

Esinejad

Наталья Маченене


Продюсер, ментор. Практический стаж работы в сфере культуры более 30 лет; опыт продюсирования— около 20 лет. Родилась в Таллинне, окончила Британский Открытый Университет (The Open University).
Изучала: Сценарное мастерство (2018, киностудия «Снегири», Москва); Режиссура, Теория света (2017, Киношкола А.Митты, Москва); Арт-Менеджмент (2001, «Интерстудио», г.Санкт-Петербург). В настоящее время работает над проектами: STUUDIO#1 / Art&Multimedia&Theater / http://sofiit.ee/ „The Choice“ (2018, короткометражный фильм) „Loved“ (2018, короткометражный фильм, предподготовительный период) „Море Анны“ (полнометражный фильм, предподготовительный период)


Опыт в организации международных фестивалей, премьер, гастролей. Большой навык в работе со спонсорами, написании проектов и получения финансирования из культурных фондов. С 2014 года проводит курсы по арт-менеджменту и продюсированию, в том числе: «Основы продюсирования» для телевизионного канала ЭТВ+ (Эстония); Курс для некоммерческих объединений «От стратегии до продвижения» для Фонда Интеграции и Миграции MISA.  С 2018 года курс «Продюсирование» для подростков.

Sihtgrupp
Начинающие предприниматели, владельцы бизнеса и все заинтересованные лица
Toimumiskoht
MOST Ärikool Tallinnas, Laulupeo 24

10. oktoober 2019 Avatud laborite programm Tallinna Tehnikakõrgkoolis

Korraldaja
Tallinna Tehnikakõrgkool
Sisu

Tutvustuse ja simulatsiooni viib läbi logistika instituudi direktor Oliver Kallas.


Labori kohta rohkem:


https://www.tktk.ee/logistikalabor  

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Pärnu mnt 62, 1. korrus, fuajeest vasakule, ruum 122
Korraldaja
Tallinna Tehnikakõrgkool
Sisu

TTK BIM CAVE (Computer Assisted Virtual Environment) Labori võimalusi tutvustab lektor Egert -Ronald Parts • Tänapäevase esitlustehnoloogiaga varustatud nõupidamisruum

 • CAVE süsteemi saab kasutada esitluste tegemiseks

 • CAVE süsteemis on võimalik vaadata mudeleid* stereoskoopilistena (3D) ja neis ringi liikuda *mudel on modelleerimistarkvaraga valmistatud objekt (nt hoone, rajatis, skulptuur, seade jms)

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Pärnu mnt 62a, ruum 213

10. oktoober 2019 Rahvusvahelises Majas

Korraldaja
Eesi Rahvusvaheline maja
Sisu

Work in Estonia (sh Rahvusvahelise maja) teenustega tutvumine Majatuurid ja teenustega tutvumine külastajatele


 

Esinejad

Work in Estonia meeskond: Rahvusvahelise maja juht Annely Tank, grupinõustamiste spetsialist Michaela Snopkova ja tööandjate konsultant Krista Arro.

Sihtgrupp
Tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Eesti Rahvusvaheline maja, Valukoja 8, I korrus, C-tiib
Korraldaja
Eesti Rahvusvaheline maja
Sisu

Work in Estonia (sh Rahvusvahelise maja) teenustega tutvumine
Majatuurid ja teenustega tutvumine külastajatele

Esinejad

Work in Estonia meeskond: Rahvusvahelise maja juht Annely Tank, grupinõustamiste spetsialist Michaela Snopkova ja tööandjate konsultant Krista Arro.

Sihtgrupp
Tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Eesti Rahvusvaheline maja, Valukoja 8, I korrus, C-tiib

11. oktoober 2019 EXU (Ettevõte x Ülikool) avatud laborite programm Tallinna Ülikoolis

Korraldaja
Tallinna Ülikool
Sisu

Digi-innovatsiooni omaksvõtu uurimiseks ja toestamiseks on mitmeid mudeleid ja raamistikke, neist enamik keskendub üksikisiku tasandile. Samas on digiuuenduse parimad praktikad sageli rajatud hoopis süsteemsele ja tõenduspõhisele muutuste juhtimisele organisatsiooni tasandil. Töötoas tuleb Digipeegli näitel juttu koolide digiküpsuse hindamisest ja digiinnovatsiooni strateegiatest organisatsiooni tasandil ning arutame koos, mida oleks sellest õppida erasektori organisatsioonidel. 

Esinejad

Mart Laanpere, digitehnoloogiate instituudi haridustehnoloogia vanemteadur

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Tallinna Ülikool, Uus-Sadama 5
Korraldaja
Tallinna Ülikool
Sisu

Pop-up labor on avatud Haridusinnovatsiooni keskuse õppeklassis, kus on mitmekülgne õpikeskkond võimaldades läbi viia erinevaid koosõppimise viise ja meetodeid ning kasutades selleks keskuse seadmekogu. Keskuse töötajad tutvustavad ka koostöö võimalusi teenuste või koolituste arendamiseks, mis toetavad õppimist ja arengut formaalhariduse kõrval ja järel. Näiteks võimalused kutsetaotleja eneseanalüüsi toetamiseks, juhendamisoskuste arendamiseks töökoha põhises õppes ja muutuste juhtimise arendamiseks.

Esinejad

Laborit tutvustavad Kätlin Vanari (tel 51 03 790), Ann Leppiman, Enely Rannas ja erialade õppejõud.

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Narva mnt 25, Terra maja, 4. korrus, ruum T-412
Korraldaja
Tallinna Ülikool
Sisu

Meie laborikomplekside näol on tegu maailmatasemel teaduse tegemise infrastruktuuriga. Suur osa TLÜ molekulaarteaduste alasest eksperimentaalsest uurimis- ja arendustööst viiakse läbi loodus- ja terviseteaduste instituudi molekulaarteaduste laboris. Viimastel aastatel on pidevalt kasvanud erasektori huvi molekulaarteaduste alase kompetentsi vastu. Ülikooli teadlased on edukalt osalenud mitmetes sellesuunalistes arendusprojektides, sh on koostöös TLÜga välja töötatud rohket meediakajastust saanud Berrichi kosmeetikatoodete sari, osaletakse Turbliss OÜ toodete arendusprotsessis ning töötatud välja õlleselitajaid Kanada korporatsioonile Lallemand Inc. Lisaks tegutseb TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudis töörühm, mis tegeleb ülegenoomsete uuringutega kliinilistes, bioloogilistes ning ökoloogilistes süsteemides.  www.tlu.ee/lti/teadus/laborid


 

Esinejad

Laboreid tutvustavad Rando Tuvikene (tel 555 88 222), Kairi Koort (tel 520 55 07).

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Narva mnt 27, Astra hoone, 5. korrus, ruumid A530-A536
Korraldaja
Tallinna Ülikool
Sisu

Ökoloogia keskuse teadlased pakuvad lahendusi veega seotud ökosüsteeme puudutavatele probleemidele ja arendustele. Nõustame loodusressursside haldamisega seotud otsuste tegemist ja aitame lahendada juba tekkinud keskkonnaprobleeme. Meie uurimisobjektid on näiteks: sood, järved, rannikud, jõed ja põhjavesi. Vajadusel kaasame mitmetahuliste probleemide lahendamiseks teisi spetsialiste TLÜst ja meie teisi koostööpartnereid. Omame kaasaegseid laboreid ja välitöö vahendeid uuringute ja analüüside läbiviimiseks.


Märksõnad: GIS, geofüüsikalised uuringud (GPR), veekogude põhjade kõrgresolutsiooniline kaardistamine, droonid, (mee) õietolm, keskkonnaindikatsioon (nt ränivetikaanalüüs), seirete planeerimine ja läbiviimine, taimkatteuuringud, hüdroloogilised mõõtmised ja atesteeritud veeproovivõtt, sette- ja pinnaseanalüüsid, turbaanalüüsid, sadamakohtade valiku analüüsid, geoloogiliste protsesside prognoosid ning rannajoonemuutuste uuringud ja purustuste analüüsid, loodusturism ja  loodusrajad - koostamine ja planeerimine, digitehnoloogilised lahendused (Avastusrada), loodusharidus, toote elutsükli analüüs, kaitsekorraldus- ja haldamiskavade koostamine, välisõhukaitse, maavarade kasutamise ja kaevanduste korrastamisega seotud uuringud, veemajandus. www.tlu.ee/eco

Esinejad

Laboreid ja teenuseid tutvustab Jaanus Terasmaa (tel 521 9471).

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Uus-sadama 5, Mare maja, 5. korrus, ruum M533
Korraldaja
Tallinna Ülikool
Sisu

Tehnoloogiaga toetatud õppimise ja õpetamise labor on 2020.a esimesel pa-l TLÜ haridusteaduste instituudi, digitehnoloogiate instituudi ning haridusuuenduse tippkeskuse poolt ellukutsutav kaasaegselt sisustatud õppetööks ja tõenduspõhise õppeprotsessi uurimiseks loodav keskus Mare majas.


Elukestval õppimisel on oluline roll tööjõuturu ümberkujundamisel tehnoloogia kiirest arengust tingitud muudatuste tõttu. Seega on laborisse väga oodatud ettevõtjate meeskonnad nii 21. sajandi õpioskusi arendama kui ka oma töötajate koostööoskusi hindama. Haridusvaldkonnas tegutsevad idufirmad ja kirjastajad saavad laboris testida õpilastele suunatud digimaterjalide ning füüsiliste õppevahendite prototüüpe ja kasutusvalmidust. Vt https://edulabs.ee/uurimislabor/

Esinejad

Loodava labori kontseptsiooni ja teenuseid tutvustavad Anastassia Skiperskaja (tel 5695 5828), Ragnar Pääslane (tel 5809 1104).

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Narva mnt 27, Astra hoone, ruum A440
Korraldaja
Tallinna Ülikool
Sisu

Labor võimaldab läbi viia: 1) kasutatavuse testimist, 2) kasutajakogemuse hindamist, 3) tarkvara ja riistvara prototüüpimist, 4) kasutajakogemuse valdkonna koolitusi tarkvara loovatele ja tarkvara hankivatele ettevõtetele. Avame selle valdkonna olulisust ka nendele, kes pole kunagi oma toodete  ja teenuste kasutatavuse ja kasutajakogemuse peale mõelnud või ei ole seda aspekti liiga tõsiselt siiani võtnud. https://www.tlu.ee/dti-labs#interaktsioonidisaini-labor

Esinejad

Laborit tutvustavad Mati Mõttus, Pirje Jürgens (tel 6409 428).

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Narva mnt 27, Astra hoone, ruumid A430-A433
Korraldaja
Tallinna Ülikool
Sisu

Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi telestuudio, N109


Mis on päris ja mis mitte? Kuidas olla seal, kui tegelikult oled hoopis mujal? Kaasaegne loojutustus ja kuidas olla oma organisatsiooniga pildil? Vt BFMi laborid & telestuudio

Esinejad

Laborit tutvustab Katrin Sigijane (tel 5096692)

Sihtgrupp
Alustavad ja tegutsevad ettevõtjad
Toimumiskoht
Narva mnt 27 Nova maja, 1.korrus, ruum N109 (Sisse pääseb ka Uus-sadama 5 hoonest)
Ürituse korraldajale